naše story

Letní tábory

27.08.2021

Léto proběhlo na statku skvěle. Na jednu stranu práce se senem a koňmi, na druhou stranu tři krásné dětské tábory u koní a spousta skvělých lidiček, kteří přijeli na pár dnů či týdenní pobyt. Všem moc děkujeme.

Novinky

17.06.2021

Podařilo se nám statek zase trochu vylepšit. U ohniště vznikla nová pergola a v apartmánu Statkář dvě nové ložnice v prvním patře!

COVID nám pobyty u koní zpozdil, ale nezrušil. Jen, co to bylo možné, otevřel statek svá vrata a opět zahájil výuku pro děti a zážitkové pobyty. Odměnou byly rozzářené oči a smějící se ústa.

Při loňském trénování jsme zjistili, že nám ve stádečku chybí ještě jeden poník největší velikosti - největší počet dětí v klubu potřebuje právě tuto velikost. Po několikaměsíčním hledání je posila na palubě. Jmenuje se Evelína a už se moc těší na své první tréninky.

První sníh

16.01.2021

Začátek ledna byl po několika letech velmi bohatý na sněhovou nadílku. Hříbě zažilo sníh poprvé, ale i někteří další koníci se tvářili, jako by ho nidky neviděli. Z pobytu ve výběhu se tak stal boj o hledání zbytků trávy pod sněhem...

První Vánoce

03.01.2021

První Vánoce na statku jsou za námi. Koníci dostali mrkvičku a jablíčka, přešli z letních výběhů do zimních. Krásné byly i procházky krajinou jemně poprášenou sněhem či spíše ledovými krystalky.

Hříbě

19.12.2020

Chcete si šáhnout až na dno? Pořiďte si hříbě! Čerstvé odstávče ze známé farmy Pretoria je sice nádherné, ale pro amatéry, kterými při chovu koní stále ještě jsme, velký oříšek. V prvních dnech vede spíše hříbě nás, než my jí. Postupně se sžíváme a radujeme z krásného přírustku! Uvidíme, co přijde, až se dostaví poprvé kovář...

Během slunečného podzimu proběhlo několik víkendů u koní - dvou nebo třídenní intenzivní výcvik jízdy na koni spojený s péčí o koně, vztah k přírodě a hry. Na jaře budou probíhat jednou měsíčně.

Každé úterý odpoledne se schází šestice malých milovníků koní ve svém "klubíku". Učí se pracovat s koňmi a u koní, zdokonalují své jezdecké shopnosti a někteří se připravují na první závody.

V červenci proběhl historicky první příměstský tábor u koní na našem statku. Tábor vede zkušená vedoucí a zároveň certifikovaná trenérka Ing. Kateřina Černá. Počet dětí je omezen tak, aby mohlo každé dostat individuální péči a výuku jízdy na koni. Ta probíhá dvakrát denně. V dalším čase se děti učí teorii, péči o koně, lásce k přírodě a...