naše story

Zima je tu

08.01.2022

V zimě je na statku hlavně práce a málo zábavy. Příroda odpočívá, ale o koně je třeba se stále starat. Jezdí se méně, ale i to je třeba. Zimu také trávíme i rekonstruováním, opravami a vylepšováním.

I na podzim probíhaly oblíbené víkendy u koní, na kterých se děti učí péči o koně, jízdě na koni a hlavně tráví společně volný čas v přírodě a pohybu.

Na statku se topí dřevem. Jak také jinak. Voní to, hřeje to, ale také je s ním spousta práce...

Letní tábory

27.08.2021

Léto proběhlo na statku skvěle. Na jednu stranu práce se senem a koňmi, na druhou stranu tři krásné dětské tábory u koní a spousta skvělých lidiček, kteří přijeli na pár dnů či týdenní pobyt. Všem moc děkujeme.

Novinky

17.06.2021

Podařilo se nám statek zase trochu vylepšit. U ohniště vznikla nová pergola a v apartmánu Statkář dvě nové ložnice v prvním patře!

COVID nám pobyty u koní zpozdil, ale nezrušil. Jen, co to bylo možné, otevřel statek svá vrata a opět zahájil výuku pro děti a zážitkové pobyty. Odměnou byly rozzářené oči a smějící se ústa.

Při loňském trénování jsme zjistili, že nám ve stádečku chybí ještě jeden poník největší velikosti - největší počet dětí v klubu potřebuje právě tuto velikost. Po několikaměsíčním hledání je posila na palubě. Jmenuje se Evelína a už se moc těší na své první tréninky.

První sníh

16.01.2021

Začátek ledna byl po několika letech velmi bohatý na sněhovou nadílku. Hříbě zažilo sníh poprvé, ale i někteří další koníci se tvářili, jako by ho nidky neviděli. Z pobytu ve výběhu se tak stal boj o hledání zbytků trávy pod sněhem...

První Vánoce

03.01.2021

První Vánoce na statku jsou za námi. Koníci dostali mrkvičku a jablíčka, přešli z letních výběhů do zimních. Krásné byly i procházky krajinou jemně poprášenou sněhem či spíše ledovými krystalky.

Hříbě

19.12.2020

Chcete si šáhnout až na dno? Pořiďte si hříbě! Čerstvé odstávče ze známé farmy Pretoria je sice nádherné, ale pro amatéry, kterými při chovu koní stále ještě jsme, velký oříšek. V prvních dnech vede spíše hříbě nás, než my jí. Postupně se sžíváme a radujeme z krásného přírustku! Uvidíme, co přijde, až se dostaví poprvé kovář...